Šiuo metu viena pagrindinių Lietuvos problemų rūkymo prevencijos srityje – augantys nepilnamečių, rūkančių elektronines cigaretes, skaičiai. Tabako vartojimo formos tapo patraukliomis, pritraukiančiomis ir kuriančiomis naujas subkultūras, todėl elektronines cigaretes naudojančių nepilnamečių vis daugėja. Tuo pačiu išryškėjo ir kita problema, su kuria susiduria didžioji dauguma Lietuvos ugdymo įstaigų – svarių, efektyvių ir veiksmingų priemonių, kovojant su elektroninių cigarečių vartojimu šiose įstaigose, nebuvimas.
            Džiaugiamės, jog Gyvybės mokslų ir edukologijos institutas (GMEI) jau nuo 2023 m. gegužės 1 d. vykdo Klaipėdos miesto savivaldybės finansuojamą projektą „Klaipėdos miesto ugdymo įstaigų teisinių ir organizacinių gebėjimų stiprinimas, įgyvendinant mokinių rūkymo prevenciją“. Mūsų įstaiga įsitraukė į projekto veiklas, tapo šio projekto dalyve.
      Tikimės, kad įgyvendinus projektą mums pavyks užkirsti kelią elektroninių cigarečių vartojimui mūsų ugdymo įstaigoje, sukurti tvarką ir atsakingą aplinką mūsų vaikams bei mokytojų kolektyvui.