Pastaruoju metu kompiuteriais ir internetu naudojasi tiek suaugusieji, tiek vaikai, ypač kai technologijos leidžia internetą naudoti ne tik kompiuteriuose, bet ir mobiliuosiuose telefonuose. Internete galima rasti daug naudingos informacijos, tobulinti žinias, akimirksniu sužinoti naujienas, praleisti laisvalaikį ir pan. Tačiau čia slypi ir įvairių pavojų, pvz., internetiniai nusikaltimai, apgavystės, virusai ir pan. COVID-19 pandemijos metu įvestas karantinas paskatino dar aktyvesnį visuomenės skaitmenizavimąsi: naudojimąsi paslaugomis, darbą nuotoliniu būdu, internetinę prekybą, finansines operacijas. Tai padidino ir galimybes vykdyti nusikalstamas veikas elektroninėje erdvėje. Apie interneto privalumus ir trūkumus privalo žinoti kiekvienas kompiuterio vartotojas nepriklausomai nuo amžiaus. Tėvai turi rūpintis kompiuterio saugumu namie, IT profesionalai – darbe ar mokymo įstaigose.

Būk saugus elektroninėje erdvėje!  Nuoroda

Elektroninės patyčios ir jų prevencija  Nuoroda

Smurto ir patyčių prevencija mokantis nuotoliniu būdu Nuoroda

Neteisėti veiksmai virtualioje erdvėje nelieka nepastebėti!  Nuoroda