Gegužės 27 dieną mūsų gimnazijos suaugusiųjų klasių mokiniams buvo surengta pažintinė ekskursija. Gimnazistai, lydimi mokytojų, vyko į Kernavę ir Trakus.

         Išvykos metu aplankėme pirmąją istorijos metraščiuose minimą Lietuvos kunigaikštystės sostinę – Kernavę. Pažintinę ekskursiją pradėjome apsilankymu Kernavės istorijos ir archeologijos muziejuje, kuriame sukaupti per kelis dešimtmečius trukusius kasinėjimus rasti praeities ženklai. Atnaujintoje modernioje Kernavės archeologinės vietovės muziejaus ekspozicijoje gidė supažindino su Kernavės priešistore ir viduramžiais.

        Po to aplankėme Pajautos slėnyje stūksančius didingus Kernavės piliakalnius. Tai vienintelis Baltijos regione penkių piliakalnių kompleksas: Pilies, Aukuro, Mindaugo Sosto, Lizdeikos ir Kriveikiškio. Įkopę į juos, grožėjomės atsiveriančiais įspūdingais vaizdas į Neries vingius, upės salą ir pakrantes. Legendomis apipintas Pajautos slėnis ir jo pakrašty stūksantys penki piliakalniai saugo paskutinės Europos pagoniškos valstybės sostinės liekanas. Nuo 2004 m. Kernavės archeologinė vietovė – UNESCO Pasaulio paveldo objektas.

            Pasivaikščioję po piliakalnius, pasigrožėję puikiais vaizdais ir, žinoma, sužinoję įdomių faktų, pažintinę kelionę tęsėme vykdami į Trakus.

         Trakuose aplankėme Kęstučio ir Vytauto laikais statytą Trakų salos pilį. Tai viena žymiausių pilių Lietuvoje, įspūdinga tiek savo išvaizda, tiek istorija. Tai vienintelė pilis Rytų Europoje pastatyta saloje. Manoma, jog pilis buvo viena pagrindinių Vytauto Didžiojo rezidencijų. Savo žinių bagažą praturtinome dalyvaudami edukaciniame užsiėmime.

         Pažintinės ekskursijos metu gimnazistai praplėtė savo akiratį susipažindami su senosiomis Lietuvos sostinėmis, jų kultūriniu, istoriniu, gamtos paveldu. Tai itin reikšmingos vietovės mūsų šalies istorijoje, bene svarbiausių įvykių liudininkės.