Klaipėdos suaugusiųjų gimnazijos III-IV gimnazijos klasių moksleiviai lapkričio 23 d. lankėsi Klaipėdos senamiesčio širdyje, kur, šalia XIX a.pab. XX a.pr. veikusios Gustavo Kackės kalvės, 1992 m.  Dionizo Varkalio iniciatyva, buvo atidarytas Kalvystės muziejus.  Autentiškoje kalvės aplinkoje mus pasitiko muziejininkas Povilas. Muziejuje mokiniai dalyvavo edukaciniame užsiėmime „Pažinkime Baltų papuošalus”. Užsiėmimo metu gimnazistai sužinojo apie senosios juvelyrikos technologijas, baltų papuošalų įvairovę, susipažino su autentiška kalvės aplinka, darbo įrankiais bei kalvio dirbiniais. Taip pat išmoko atpažinti brangakmenius, netgi turėjo galimybę juos paliesti. O pats maloniausias darbas buvo – savo rankomis pasidaryti iš žalvarinės vielos žiedą ir juo pasipuošti. Su dideliu susidomėjimu  apžiūrėjome muziejaus aukštuose eksponuojamus kalvystės eksponatus. Čia pamatėme Lietuvos didikų Radvilų kriptos iš Karaliaučiaus katedros durų fragmentą. Visi  eksponatai labai meniški ir autentiški. Pastebėjome, kad Didžiosios Lietuvos kryžiai saulutės, architektūrinės Klaipėdos senamiesčio namų  detalės, žvejybos ir kalvio įrankiai bei namų apyvokos daiktai atspindi dviejų kultūrų – Didžiosios Lietuvos ir Mažosios Lietuvos pėdsakus. Mažosios Lietuvos  kryžiai, kaltinės vėtrungės puoštos iš augalinių ornamentų. Didžiojoje Lietuvoje, ypač Žemaitijoje, kryžiai puošti saulutėmis, žalčiais, mėnuliais ir kitais pagoniškais simboliais. Kalvės muziejaus kiemelyje pamatėme ypač meniškus XIXa. pab. – XX a. pr. Klaipėdos miesto senųjų kapinių kryžius ir tvoreles. Edukacinė  išvyka į Klaipėdos kalvystės muziejų  mums paliko labai šiltą įspūdį. Pasisėmėme daug naujų žinių apie XIX a. pab. – XX a. pr. Mažosios Lietuvos ir Didžiosios Lietuvos kultūrą.