Šiais metais sukanka dvidešimt metų, kai Lietuvoje pradėta minėti Tarptautinė Tolerancijos diena. 2023 metų Tolerancijos dienos idėja – Tolerancijos žibintas. Rudenį yra mažiau šviesos, kurios reikia bet kuriai gyvai būtybei. Šviesa asocijuojasi su gėriu, pozityvumu. Pasaulyje vykstant kariniams konfliktams, svarbi tampa mintis, jog šviesa turi nugalėti tamsą. Todėl šių metų simbolis – Tolerancijos žibintas, skirtas nešti toleranciją, gėrį, pakantumą, kuris turi įveikti blogį.

          Mūsų gimnazijos suaugusiųjų klasių gimnazistai gamino tolerancijos žibintus su viltimi, kad kiekvienas iš mūsų savyje nešiojamės pakankamai šviesos ir šilumos, kurią turime dalintis su šalia esančiais.

       Jaunimo klasių skyriaus mokiniai minėdami Tarptautinę tolerancijos dieną, taip pat gamino popierinius žibintus, diskutavo, kokios vertybės būdingos tolerantiškam žmogui, išrinko tolerantiškiausią mokinį ir tolerantiškiausią mokytoją. Mokiniai ir pedagogai taip pat dalyvavo akcijoje “Vienas dydis netinka visiems!”, kuria norima priminti, kad nesame vienodi, tačiau pažindami skirtumus, galime suprasti ir gerbti vieni kitus.