Klaipėdos suaugusiųjų gimnazijoje paminėta Europos kalbų diena. Mokytojai pakvietė mokinius į renginį ,,Kalbos atveria duris‘‘, kuriame prisiminta Europos kalbų dienos minėjimo istorija, kalbėta apie daugiakalbystę, gimtosios kalbos mokymosi svarbą bei pagarbą visoms kalboms. Europos kalbų dienos minėjimo tikslas – skatinti toleranciją ir sąmoningumą kitų kalbų ir kultūrų atžvilgiu, gerbti kalbų įvairovę, skatinti daugiakalbystę ir prireikus apsaugoti kalbas, kurioms gresia išnykimas. Mokiniai sužinojo, kaip pasaulyje atsirado tokia gausybė kalbų. Renginyje gimnazistai turėjo iš pateiktų žodžių sukurti eilėraštį, paaiškinti posakius. Anglų kalbos diskusijos metu mokiniai diskutavo apie kalbų mokymosi svarbą, aiškino, kodėl mokosi anglų kalbos bei balsavo už tris efektyviausius būdus mokytis kalbų savarankiškai. Mokiniai aptarė gautus balsavimo rezultatus, kurie parodė, kad didžioji dalis mokinių pasirinko efektyviausius kalbos mokymosi būdus: žiūrėti TV laidas ir serialus ir klausytis muzikos, tinklalaidžių (angl. podcasts) ar radijo užsienio kalba, žaisti kompiuterinius žaidimus užsienio kalba su tarptautine bendruomene, lankyti pokalbių pamokas ir nuolat kartu mokytis kalbos su tos šalies gimtakalbiu. Renginio pabaigoje mokiniai ir mokytojai įsitraukė į Kahoot viktoriną, po kurios vaišinosi angliška arbata, blynais ir lietuvišku sūriu.

          Renginyje ,,Kalbos atveria duris” mokiniai turėjo galimybę prisiminti pamokų metų įgytas žinias ir jas panaudoti praktiškai, atlikdami įdomias ir nelengvas viktorinos užduotis.