2022-ieji – Savanorystės metai. Savanoriška veikla – savanorio neatlyginamai atliekama visuomenei naudinga veikla, kurios sąlygos nustatomos savanorio ir šios veiklos organizatoriaus susitarimu. Minėdami Tarptautinę savanorių dieną, 10 jaunimo klasių ir IV suaugusiųjų klasių mokiniai su psichologe Andre ir karjeros specialiste Jolanta pildė savianalizės klausimynus apie savanorišką veiklą, žiūrėjo dokumentinį filmą „Kita stotelė“, dalijosi savanorystės patirtimi.

           Savanoriškoje veikloje dalyvaujantys žmonės ne tik turi galimybę prisidėti sprendžiant socialines, aplinkosaugos ir kitas bendruomenei aktualias problemas, tačiau gali susipažinti su naujomis  sritimis, įgyti patirties ir surasti naujų draugų, įkvėpti kitus padėti tiems, kam labiausiai reikia. Džiugu, kad kai kurie mūsų gimnazijos mokiniai savanoriauja arba yra savanoriavę pagalbos vaikams, gyvūnų globos, aplinkos apsaugos ir kitose veiklos srityse, stovyklose, „Maisto banke“, Lietuvos jūrų muziejuje ir kt.

          Kadangi gruodis yra gerumo mėnuo, Regioninis karjeros centras kviečia visus prisijungti ir kartu daryti mažus, bet gerus darbus tiems, kurie šventiniu laikotarpiu yra pamiršti

(http://www.karjerastau.lt/news/overview/21)

Daugiau informacijos apie savanorišką veiklą:

LR savanoriškos veiklos įstatymas

https://www.e-tar.lt/portal/lt/legalAct/TAR.314C413DE28C

Jaunimo savanoriška tarnyba

https://jrd.lt/savanoryste/jst

https://zinauviska.lt/savanoryste-ir-jaunimo-politika/savanoriauk-lietuvoje/savanoryste/

Maisto bankas

https://www.maistobankas.lt/savanoriu-bendruomene/