Rugsėjo pabaigoje į mūsų gimnaziją atvyko viešojo kalbėjimo ekspertas Tomas Kazlauskis, kuris  užsiėmime „Išdrįsk kalbėti“ dalyvaujantiems mokiniams atskleidė, kaip reikia bendrauti nuo scenos, kaip stovėti, kiek daug reikia žinoti, siekiant sudominti ir įtikinti auditoriją. Praktinio užsiėmimo metu mokiniai stovėjo scenoje, sakė kalbas, mokėsi kūrybiškai išsisukti iš nepatogių situacijų.

          Spalio pabaigoje į gimnaziją atvyko maloni viešnia iš Suvalkijos – metų knygos paaugliams autorė, buvusi lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja, rašytoja Daina Opolskaitė Kovalčikienė. 7-9 klasių mokiniai dalyvavo literatūrinėje edukacijoje „Kaip draugystė augina žmogų?“ pagal knygą „Ir vienąkart, Riči“.  Mokiniai komentavo atrinktas veikėjų pokalbių frazes, aktyviai įsitraukė į diskusiją apie draugystę, dalinosi savo vertinimais ir asmeninėmis patirtimis, susipažino su garsių rašytojų draugystės istorijomis, kai kurie panoro artimiausiu metu perskaityti visą knygą. 10-12 klasių mokiniai buvo pakviesti dalyvauti edukacijoje „Ieškau personažo!” Edukatorė priminė svarbiausius pasakojimo elementus ir pateikė vieną vienintelį sakinį. Pasitelkę vaizduotę, siedami gautą informaciją su savo gyvenimiškąja patirtimi, mokiniai kūrė personažą, išryškino situaciją ir siekiamą tikslą. Labiausiai pavykusius pavyzdžius rašytoja sujungė į vientisą istoriją.

           Šiose „Kultūros paso“ edukacijose dalyvavusieji įgavo daugiau pasitikėjimo savimi, patobulino kalbėjimo ir rašymo įgūdžius, geriau pažino save ir savo vertybes.