Rugsėjo 30 dieną Klaipėdos suaugusiųjų gimnazijos moksleiviai buvo pakviesti į Asmenybės ugdymo kultūros centrą, kuriame vyko edukacinio filmo peržiūra su užkandžiais ir spragėsiais. Po filmo dalyviai reflektavo  bei pasidalijo panašiomis istorijomis iš savo asmeninio gyvenimo. Renginys vyko dėka glaudaus gimnazijos ir AUK centro bendradarbiavimo.

     Čekijoje atliktas tyrimas atskleidė, kad kas trečias vaikas šalyje yra patekęs į seksualinio pobūdžio situacijas internete. Šio drąsaus dokumentinio filmo kūrybinė komanda nusprendžia leistis į socialinį eksperimentą – prižiūrint psichologų ir kitų sričių ekspertams trys pilnametės merginos pasamdomos tam, kad, tikrose internetinio bendravimo situacijose, suvaidintų 12 metų mergaites. Studijoje sukuriami realiai atrodantys mergaičių kambariai, į kompiuterio ekranus nukreipiamos kameros ir pradedami ištisą parą trunkantys filmavimo darbai. Praėjus vos dešimčiai filmavimo dienų pažinčių portaluose merginos sulaukia pustrečio tūkstančio vartotojų žinučių: siuntinėjamas seksualizuotas turinys, prašoma prieš kamerą nusirengti arba susitikti gyvai. Lydima teisėsaugos filmavimo komanda fiksuoja ne tik anonimines žinutes, bet ir gyvus susitikimus su vyrais, viliojančiais mergaites į spąstus. Tačiau persekiotojai nežino, kad iš tiesų spąstai spendžiami jiems. 

    „Sugauti tinkle“ tapo vienu populiariausių dokumentinių filmų Čekijoje ir sukėlė plačią diskusiją apie vaikų saugumą internete. Šioje edukacinėje vaikams ir jaunuoliams nuo 13 metų skirtoje filmo versijoje veikėjos ne tik dalinasi savo išgyvenimais, tačiau taip pat pateikia konkrečių, praktiškų patarimų vaikams, kaip pasirūpinti savo saugumu bendraujant su nepažįstamais žmonėmis internete. Šalia filmo peržiūros taip pat pridedamas „Vaikų linijos” psichologų parengtas praktinių patarimų rinkinys, kaip kalbėtis su vaikais šia subtilia tema ir kaip elgtis susidūrus su seksualinio išnaudojimo internete apraiškomis.

We cannot display this gallery