Žodžiai, kaip ir daiktai,-
atšimpa ir nusinešioja.
Juos reikia galąsti,
o prieš ištariant dulkes nušluostyti,
kaip nušluostome juos nuo paveikslo.
Tad kalbėkime tik dideliais
ir labai švariais žodžiais.
                       Justinas Marcinkevičius

          2024 m. kovo 7 d. Gimnazijoje vyko renginys, skirtas Lietuvių kalbos dienoms paminėti. Lietuvių kalbos dienos minimos vasario – kovo mėn. Gimnazistus į viktoriną ,,Lietuviais esame
mes gimę‘‘ pakvietė lietuvių kalbos mokytoja Vaiva Žekonienė. Mokiniai turėjo atsakinėti į klausimus apie kalbą, minė mįsles, aiškino patarles. Geografijos mokytoja Lina Šimkuvienė renginyje aptarė tęstinio integruoto geografijos ir lietuvių kalbos projekto veiklas, apibendrino projektą. II A klasės mokinės Ema Šiaudvytytė ir Andželika Rimkutė pristatė pranešimus. Viktorinos metu mokiniai turėjo puikią progą pasitikrinti lietuvių kalbos žinias. Renginio pabaigoje mokytoja V. Žekonienė palinkėjo mokiniams saugoti ir puoselėti gimtąją kalbą, o mokytoja L. Šimkuvienė pasidžiaugė, kad integruoto projekto veiklos bus vykdomos ir kitais mokslo metais.