Gegužės 25 dieną mūsų gimnazijos suaugusiųjų klasių mokiniams buvo surengta pažintinė ekskursija. Gimnazistai, lydimi mokytojų, vyko į Latviją.

           Ekskursijos metu aplankėme Baltijos Versalį – Rundalės dvaro rūmus. Tai žymiausias baroko ir rokoko stiliaus pastatų ansamblis Latvijoje. Jį sudaro centriniai rūmai, vidinis kiemas, arklidės, ūkinis kiemas, kanalo supamas parkas ir atokiau esantis medžioklei skirtas parkas.              Pasigrožėjome ne tik nuostabaus grožio rūmais, bet  ir labai kruopščiai tvarkoma jų aplinka.

           Pasivaikščioję ir pasigėrėję puikiais vaizdais, pažintinę kelionę tęsėme vydami į Latvijoje esantį miestelį Dobelę.

             Dobelėje aplankėme  garsaus latvių selekcininko P. Upyčio alyvų sodą. Tai pats didžiausias alyvų sodas Europoje, kuriame auginama apie 200 rūšių alyvų. Alyvų žydėjimas tapo tradicine latvių švente. Šiame parke pasigrožėjome žydinčiomis alyvomis, paskanavome ledų, pasimėgavome svaigiu alyvų kvapu.

         Aplankę šias nuostabias mūsų kaimyninės valstybės, vietas pajudėjome link namų. Grįždami namo užsukome į Kryžių kalną. Tai laukuose stovintis nelabai didelis, pailgas, per vidurį įdubęs kalnas, visas tankiai nustatytas kryžiais. Tikime, kad pasisėmėme iš kryžių neišsenkančios vilties ir tikėjimo.

          Gamtos apsuptyje gimnazistai praleido nepakartojamą ir pilną įspūdžių dieną.