Mūsų gimnazijos  bendruomenė  2023 m. sausio 11-13 dienomis prisijungė prie pilietinės iniciatyvos ,,Atmintis gyva, nes liudija“, skirtos Lietuvos Laisvės gynėjams atminti. Istorijos mokytoja metodininkė S. Rudeičiukienė II-IV gimnazijos klasių mokiniams vedė netradicinę istorijos pamoką ,,Laisvės paukštė”. Jos metu buvo aptartos svarbiausios žmogaus vertybės, Laisvės gynėjų kovų prasmė ir jų įamžinimas.

            Sausio 13-ąją 8.00 val. dešimčiai minučių gimnazijos  languose sužibo vienybės, atminimo ir pergalės žvakutes. 7-10 jaunimo klasių mokiniai stebėjo dr. Norberto Černiausko, Vilniaus universiteto Istorijos fakulteto dėstytojo, nuotolinę pamoką apie Sausio 13-osios vertybes, kartu su klasių vadovais parengė informaciją stenduose ir fojė ekrane.   

          Laisvės  gynėjų diena – tai puiki proga parodyti mūsų vienybę,  pilietiškumą,  patriotiškumą ir pasiruošimą  iškilus grėsmei apginti  iškovotą Laisvę.