Birželio 15 dieną su mokiniais vykome į Karo laivų flotilę susipažinti su karo jūrininkų profesine veikla. Karo laivų flotilė – didžiausias Lietuvos karinių jūrų pajėgų dalinys. Laivų divizionams priklauso 8 laivai ir 2 uosto kateriai.

         Karo laivų flotilė kontroliuoja ir gina Lietuvos Respublikos teritorinę jūrą ir išskirtinę ekonominę zoną, vykdo žmonių paieškos ir gelbėjimo, taip pat taršos likvidavimo darbus, teikia paramą Karinėms oro pajėgoms ir Specialiųjų operacijų pajėgoms, planuoja ir organizuoja kovinį rengimą. Priešmininiai laivai ieško povandeninių minų, identifikuoja jas ir nukenksmina. Laivai kasmet siunčiami į įvairias tarptautines jūrų pratybas ir operacijas.

        Turėjome galimybę apsilankyti patruliniame laive „Aukštaitis“ ir priešmininiame laive „Skalvis“. Mokiniai įdėmiai klausėsi patyrusių karo jūrininkų istorijų, išgirdo, kaip laivo dugne veikia sonaras, išvydo povandeninį robotą su įtaisyta vaizdo kamera, kuris identifikuoja rastus objektus. Kiti robotai skirti minoms naikinti. Mokiniai domėjosi karo jūrininkų ginklais, buitimi laive, toliausiai aplankytomis šalimis, galėjo išbandyti šaudmenų (muliažų) svorį, sužinojo, kaip vadinama pamaina laive, stebėjosi, kad laivyne komunikuoti padeda Morzės abėcėlė ir palydovai, ne interneto ar telefono ryšys, smalsiai apžiūrinėjo radarus, jūrlapius, girokompasus ir kitą įrangą.

       Laivo įgulą gali sudaryti apie 50 narių, užimančių įvairias pareigas – laivo vadas, signalininkas, vairininkas, navigatorius ir kt. Dalis karo jūrininkų yra baigę Lietuvos aukštąją jūreivystės mokyklą arba Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademiją. Tačiau jaunuoliai ir jaunuolės, įgiję vidurinį išsilavinimą, jau gali pradėti karjerą laivyne.

        Didžiuojamės Lietuvos karo jūrininkais ir dėkojame už tarnybą bei suorganizuotą mūsų mokinių pažintinį profesinio veiklinimo vizitą.

Daugiau informacijos https://www.youtube.com/watch?v=RXRrsTbcKrE