„Vienas svarbus sėkmės raktas yra pasitikėjimas savimi. Svarbus pasitikėjimo savimi raktas yra pasiruošimas“  A. Ashe

             Karjeros mėnuo mūsų gimnazijoje prasidėjo nuo Klaipėdos aukštųjų ir profesinių mokyklų iniciatyva surengtos studijų ir karjeros mugės ,,Studijų regata‘22“, kuri vyko Klaipėdos ,,Švyturio arenoje“. Renginio metu buvo siekiama pritraukti Klaipėdos regiono mokinius rinktis Klaipėdą studijoms, suteikti informaciją apie studijų ir mokymosi galimybes uostamiesčio aukštosiose ir profesinėse mokyklose, supažindinti su miesto įmonėmis, potencialiais darbdaviais ir karjeros perspektyvomis. Turėjome galimybę paklausyti mokymo įstaigų atstovų, absolventų ir darbdavių diskusijų apie jūrinę ekonomiką, inžineriją, informacines technologijas, komunikaciją ir rinkodarą, įmonių valdymą, paslaugų sektorių ir kt. Mūsų gimnazijos vyresniųjų klasių mokiniai aktyviai dalyvavo mugėje, domėjosi įvairiomis profesijomis, įmonėmis, mokymo įstaigomis, mokymo ir studijų programomis.

               Tie, kurie neturėjo galimybės dalyvauti studijų ir karjeros mugėje, aktualią informaciją galėjo rasti gimnazijos 1-ojo aukšto fojė parengtame informaciniame stende.

                Šį mėnesį klasių valandėlėse ir socialinių įgūdžių pamokose daugiau dėmesio skyrėme karjeros informacijos paieškai internete, karjeros dokumentų (gyvenimo aprašymo, motyvacinio laiško) rengimui, pavyzdžių nagrinėjimui.

         Pasibaigus pavasario atostogoms ir šventėms, jaunimo klasių vadovai suorganizavo mokinių profesinio veiklinimo išvyką. Vykome į Kretingos muziejų susipažinti su nuo senų laikų gyvuojančiu amatu – karamelinių saldainių gamyba. Iš pradžių mokiniai stebėjo magišką karamelinės masės gamybos eigą, vėliau patys išbandė senovinį amatą – greitai ir kūrybiškai raitė savo saldainius, kurie akimirksniu tapdavo ledinukais ant pagaliuko.

           Džiaugiamės, kad mokiniai turėjo įvairių galimybių įgyti kompetencijų, kurias pritaikys daugelyje gyvenimo ir karjeros sričių. Linkime sėkmės!