Šiomis dienomis žodžiai Laisvė ir Nepriklausomybė įgavo ypatingą prasmę. 2022 m. kovo mėn. 9 d. Gimnazija netradiciškai paminėjo Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dieną. Mokytojai T. Girtas, S. Rudeičiukienė, V. Žekonienė ir A. Tamošauskienė pakvietė suaugusiųjų klasių mokinius į integruotą istorijos, lietuvių kalbos ir dailės viktoriną ,,Mūsų laisvės metai“. Renginio pradžioje IIIC gimnazijos klasės mokinys Nerijus Lukošius pristatė pranešimą ir priminė istorinius faktus apie Nepriklausomybės atkūrimo kelią. Vėliau mokiniai, pasiskirstę į ,,Gediminaičių‘‘ ir ,,Vytautaičių‘‘ komandas, aktyviai atsakinėjo į viktorinos užduotis. Mokiniai turėjo prisiminti pamokose įgytas žinias. Renginys taip pat buvo skirtas palaikyti Ukrainą, kovojančią už tautos laisvę.

            Minint 32-ąsias Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo metines, grupelė jaunimo klasių mokinių ir mokytojų dalyvavo pilietinėje iniciatyvoje “Gyvasis tautos žiedas”, kurią inicijavo Tarptautinė istorinio teisingumo komisija (idėjos autorius – Panevėžio Kastyčio Ramanausko lopšelis-darželis).

           Kovo 11-osios išvakarėse kartu kūrėme “žiedo” kompozicijas ir darėme nuotraukas, kuriose dominuotų Lietuvos ir Ukrainos valstybinių vėliavų spalvos. Jaunuoliai, patraukliai ir žaismingai paminėdami vieną svarbiausių mūsų valstybės istorinių datų, sustiprino pilietinę vienybę, pasididžiavimą savo valstybe ir viltį dėl mūsų kaimyninės šalies Ukrainos laisvės išsaugojimo.