Lapkričio 16 d. daugelyje pasaulio šalių yra minima Tarptautinė tolerancijos diena. Tolerancija mus moko pakantumo, įpareigoja į pasaulį, jo įvairovę žvelgti kitaip – atvirai, plačiai, suvokiant, kad esame unikalūs savo skirtingumu, kultūrų, požiūrių įvairove. Būdami tolerantiški, mes mokomės vertinti savarankiškai, mąstome kritiškai, samprotaujame etiškai.

            Lietuvoje šios dienos minėjimui kasmet siūlomas vis kitoks simbolis. Šie metai pakvietė pasirinkti itin reikšmingą ženklą – TOLERANCIJOS MIESTĄ. Juk tolerancijos miestas gali būti tas, kuriame gyvename, tačiau gali būti ir tas, kuriame svajojame gyventi.

            Suaugusiųjų klasių mokiniai kartu su socialine pedagoge Simona, etikos mokytoja Virginija ir biologijos mokytoja Aldona aiškinosi, analizavo žodžio Tolerancija reikšmę. Diskutavo, ar mes gyvename Tolerantiškoje visuomenėje, ar savo mieste/gyvenamojoje vietovėje matome, pastebime tolerancijos/netolerancijos pavyzdžius, situacijas. Analizavo, kokias žiaurias pasekmes gali sukelti netolerancija, priešiškumas kitam bei kitokiam. Mokiniai piešė/spalvino namelius, o iš jų sukūrėme savo Tolerancijos  miestą.

       Jaunimo klasių mokiniai, kartu su pilietiškumo ugdymo mokytoju Tadu ir socialine pedagoge Jolanta žiūrėjo Tolerantiško jaunimo asociacijos sukurtą filmą, diskutavo, kam reikalinga tolerancija, ar Klaipėda galėtų būti tolerantiškiausias Lietuvos miestas. Vieni mokiniai kreidelėmis piešė savo Tolerancijos miestą ir jo gatvėms, parkui, tvenkiniui, gimnazijai, darželiui suteikė Pagarbos, Orumo, Draugystės, Skirtumų, Žinių, Mandagumo pavadinimus. Kiti mokiniai ant popieriaus lapo piešė Pagarbos, Pagalbos, Draugystės namus, iš kurių susideda Tolerancijos miestas.