Š. m. lapkričio mėn. 3 d. Klaipėdos suaugusiųjų gimnazijos mokiniai kartu su lydinčiais mokytojais lankėsi Lukiškių kalėjime. Dabartinį Lukiškių kalėjimo kompleksą, beje, labai modernų ir brangų kaip įkalinimo įstaiga, prieš net 117 metų suprojektavo architektas G. Trambickis ir jo komanda.

        Lukiškių kalėjimo kompleksą sudaro administracinis pastatas, Šv. Mikalojaus Stebukladario cerkvės pastatas, bendrabučio pastatas, kalėjimo pastatas, kalėjimo-ligoninės pastatas, tvora ir kontrolinis perėjimo postas. Šis kompleksas įtrauktas į Kultūros vertybių registrą ir turi nacionalinės kultūros vertybės statusą.

       Dieninio pasivaikščiojimo metu ekskursijos dalyviams teko galimybė atrasti paslaptingą teritoriją bei pajusti jos išskirtinę atmosferą. Pamatytos kalinių kameros ir išgirstos įdomios istorijos privertė ne vieną susimąstyti ir įvertinti buvusių kalinių kasdienybę. Ekskursija buvo tokia įtraukianti, kad ne vienas planuoja čia dar sugrįžti – į naktinį pasivaikščiojimą po Lukiškių kalėjimą.