Šiais metais gimnazijoje buvo paminėta kasmetinė Europos kalbų diena, kuri yra švenčiama rugsėjo 26-ąją dieną. Šiemet sukako jau 20 metų, kaip Europa pažymi šią dieną, inicijuodama kalbų mokėjimo svarbą. Tad prie šios iniciatyvos prisijungė ir mūsų gimnazija tema  „Kelionė per kalbas“.

      Kalbų mokymosi skatinimo veiklose dalyvavo kalbų mokytojai, mokiniai bei dailės mokytoja, kuri su mokiniais iškirpo didelį popierinį traukinį – stendą.

    Kodėl traukinys? Tai tarsi simbolis, vienijantis kalbą ir keliones: keliaudami bendraujame, keliaudami girdime įvairias kalbas, o mokėdami daug svetimų kalbų galime vienas kitą geriau išklausyti, pažinti ir suprasti. O kad ši dvasia ir simbolika dar labiau alsuotų, kalbų mokytojai su mokiniais papuošė „traukinį“ įvairiomis patarlėmis, sentencijomis, posakiais ir ištraukomis, susijusiomis su kelione anglų, rusų, prancūzų bei lietuvių kalbomis.

       Šios dienos paminėjimo proga kalbų mokytojai taip pat  vedė pamokas bei vykdė įvairias šiai dienai skirtas veiklas klasėse: keliavo į virtualias ekskursijas po muziejus, gilino žinias bei  sužinojo 20 įdomių faktų, kurių dar nebuvo žinoję apie Europos kalbas, išsiaiškino efektyvius mokymosi kalbų būdus bei patikrino savo žinias viktorinose.

         Tad visiems linkime mokytis kalbų ir turtinti savo akiratį.

      Nuoširdus ačiū visiems dalyvavusiems ir prisidėjusiems prie šios kalbų mokymosi bei jų įvairovės pažinimo iniciatyvos.